Reklam
Reklam
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Diversey Care Başkanı İlham Kadri: “Yaptığımız her işin temelinde sürdürülebilirlik yatıyor”

Sunduğu üstün çözümlerle daha temiz ve daha sağlıklı bir gelecek için çalışan Sealed Air iş birimi Diversey Care’in Başkanı İlham Kadri, geçtiğimiz günlerde İstanbul’daydı. Profesyonel hijyen konusunda küresel bir lider olan Diversey Care’in sürdürülebilirlik yapısı, hijyen trendleri ve son dönemde gündeme gelen Ar-Ge çalışmalarından bahseden başarılı yönetici, Türkiye’nin Diversey Care için önemine de dikkat çekti.

Diversey Care Başkanı İlham Kadri: “Yaptığımız her  işin temelinde  sürdürülebilirlik  yatıyor”
  • 27.07.2016
  • 2.469 kez okundu
Reklam

web ilham-kadri kopya

Sunduğu üstün çözümlerle daha temiz ve daha sağlıklı bir gelecek için çalışan Sealed Air iş birimi Diversey Care’in Başkanı İlham Kadri, geçtiğimiz günlerde İstanbul’daydı. Profesyonel hijyen konusunda küresel bir lider olan Diversey Care’in sürdürülebilirlik yapısı, hijyen trendleri ve son dönemde gündeme gelen Ar-Ge çalışmalarından bahseden başarılı yönetici, Türkiye’nin Diversey Care için önemine de dikkat çekti.

2014 yılında günümüzün en büyük sosyal ve çevresel zorlukları karşısında müşterilerimizin sürdürülebilirlik hedeflerini gerçekleştirmelerine katkıda bulunarak, yaklaşık 7,8 milyar $ ciroya ulaşan şirketimiz, hizmet verdiği sektörlere değer katmayı

sürdürüyor. Geniş çapta tanınan portföyümüz, Cryovac® markalı gıda ambalaj çözümleri, Bubble Wrap® markalı hava dolgulu ambalaj ürünleri ve Diversey® markalı profesyonel temizlik ve hijyen çözümlerini içeriyor. Sealed Air, tüm markaları ile daha güvenli ve israfı azaltan çiftlikten çatala çözümleriyle gıda üreticilerinin yanında olmakta, dünyanın dört bir yanına gönderilen değerli ürünleri korumakta ve hijyenik ortamlar sunarak sağlığı geliştirmektedir. Sealed Air şirketimiz yaklaşık 24.000 çalışanı ile 175 ülkede müşterilerine hizmet vermektedir.

Daha temiz, daha sağlıklı bir gelecek…

İnsanların sağlığı ve huzuru,her yerde, sürdürülebilir bir dünyaya bağlıdır. Sealed Air olarak bizler Diversey Care iş birimimiz ile mutfak hijyeni, çamaşır hijyeni, bina bakımı, kişisel hijyen ve danışmanlık alanlarında çözümler üretmekteyiz. Bu çözümler, markaları koruyor ve sağlık,gıda hizmeti, perakende,konaklama ve tesis hizmetleri alanlarında faaliyet gösteren ortaklarımızın performansını artırıyor. Uzmanlık alanımız,ürün sistemlerini; donanım,araç ve hizmetleri, su ve enerji kullanımını azaltıp, iş verimini artıran çözümlerle bütünleştiriyor ve Diversey Care, sunduğu üstün çözümlerle, daha temiz, daha sağlıklı bir gelecek için kârlı, sürdürülebilir kurumların oluşturulmasına yardımcı oluyor.Yaptığımız her işin temelinde sürdürülebilirlik yatıyor! Sürdürülebilirlik konusunda bir seçeneği olan son nesil olduğumuza inanıyoruz, bu sebeple yaptığımız her işin temelinde sürdürülebilirlik yatıyor. Logomuzda bulunan Trilliant’ın üçgeninin her bir kenarı bizim için ayrı anlam taşıyor; Sürdürülebilirlik, Maliyette Etkinlik ve Performans olarak açıkladığımız bu kenarlar, Sealed Air’in sürdürülebilirliğe verdiği önemi açıklıyor. Sürdürülebilirliğe odaklanmış,tam anlamıyla sürdürülebilir bir şirketiz ve bu özelliğimizi; tüm yeniliklerimizde,müşterilerimizle olan çalışmalarımızda ve çeşitli dernek ve sivil toplum örgütleri ile bağlantılarımızda öne çıkarmaya çalışıyoruz.

Karbon Saydamlık Projesi’nin lider şirketi seçildik!

Sealed Air olarak sera gazı salınımlarını azaltmaya ve potansiyel iklim değişikliği  risklerini en aza indirmeye yönelik çabalarımız, dünyanın çevre konusundaki tek saydamlık sistemi olan CDP tarafından takdir edilmiştir.

Şöyle ki; S&P 500 sektör liderinin daha iyi finansal performans ile bağlantısını yapan yeni analize yer veren bu yılın CDP S&P 500 2014 İklim Değişikliği Raporu’na göre Sealed Air, CDP’nin S&P 500 İklim Saydamlık Liderliği Endeksi’ne (CDLI) girecek 63 S&P 500 şirketten biri olmayı başardı. Sadece kendi karbon ayak izimizi azaltma yolundaki çalışmalarımızın değil, aynı zamanda pazara sunduğumuz, müşterilerimizin aynı şekilde hareket etmesine ve sürdürülebilir bir ekonomide başarılı olmalarına yardımcı olan çözümlerimizin de takdir görmesi bizim için oldukça gurur verici. Öte yandan Sealed Air’in sürdürülebilir çözümlere bağlılığının bir başka kanıtı olarak Diversey Care, Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) İklim Koruyucuları programı kapsamındaki taahhüdünü yerine getirdiğini söyleyebiliriz.

2013 sonu itibarıyla Diversey Care’in faaliyetlerinde CO2 emisyonları bakımından mutlak bir düşüş yaşandı ve bu düşüş 2003 yılı seviyelerine göre yüzde 48’in üzerinde bir oranı ifade ediyor.

2020 sürdürülebilirlik hedefimizi belirledik!

Sealed Air olarak 2020 sürdürülebilirlik hedeflerimiz kapsamında, “Daha iyi bir yaşam tarzı” vizyonumuz çevresinde sekiz ölçülebilir hedef ve dört taahhüt daha belirledik. Bu hedefler, ürünlerimizin müşterilerimizin operasyonlarına sağladığı değeri ve dünyanın dört bir yanında faaliyet gösterdiğimiz toplumlara sağladığımız değeri gösteriyor. Karbon ayak izimizin azaltılması, müşteri çözümlerinin yeniden hayal edilip tasarlanması ve topluma fayda sağlanması üç ana taahhüdümüzü oluşturuyor.

Hijyene en fazla önem veren ülkeler!

Hijyen bir ülkenin gelişmesine katkıda bulunan en büyük unsurlardan biri bizce. Gelişmekte olan ülkelerde mevcut kaynaklardan, gıda ve içecek üretimi gibi daha temel insani gereksinimleri karşılamak üzere yararlanılıyor. Bu bağlamda; ABD, Batı Avrupa ve Latin Amerika’daki birkaç ülke, hijyenin kamu ve özel harcamaların önemli bir kısmını oluşturacağı gerekli yaşam standardına sahip;

Fakat arayı hızla kapatan yükselmekte olan ülkelerde de birçok gelişme kaydedildiğini gözlemliyoruz. “Türkiye’de hijyen standartları gelişiyor” Birçok dünya ülkesinde olduğu gibi temizlik düzeyi Türkiye için çok önemli, her geçen gün bu konuda yapılan çalışmalar, girişimler artıyor ve bunu da takdirle izliyoruz. Sealed Air olarak da bu çalışmalara, girişimlere katkıda bulunmak, bir parçası olmak bizleri mutlu ediyor. Tam bu noktada bahsetmeliyim ki; 2004 yılında   Türkiye’de Beyaz Zambak adlı bir program başlattık. Bu program, belediye meclisinin güçlü desteği ile ilk olarak İstanbul Beyoğlu’nda başladı.  Sağlıklı ve hijyenik bir yemek ortamı sağlamadaki başarısıyla ses getiren bu projemiz, Avrupa Birliği standartlarıyla uyumlu gıda hijyeni seviyelerinin tesis  edilmesinde çok önemli bir adım oldu. Beyaz Zambak artık gıda hizmet sektörü içinde ve Beyaz Zambak sertifikalı restoranlarda yemek yemeyi tercih eden tüketiciler arasında yüksek düzeyde bir farkındalık ve takdir ile karşılanıyor. Beyaz Zambak sembolü restoranlarda yüksek hijyen standartlarının garantisi olarak görülüyor.

Hijyen sektörünün trendleri!

Geçtiğimiz aylarda İsviçre’nin kentinde gerçekleşen, TASKI markamızın 60. Yılı’na özel yapılan yeni ürün lansmanında, Diversey Care   ve profesyonel temizlik vehijyen sektörü adına güzelgelişmeler kaydedildi.Dosya paylaşımı, e-ticaretve sosyal medya dönemini  izleyen yeni internet kuşağı artık makine ve cihazların bağlandığı ve popüler olarak

“Şeylerin İnterneti (Internet  of Things – IoT)” olarak bilinen yapıyla ilgileniyor. Bu konseptin, küresel temizlik   sektörünün özel ve karmaşık ihtiyaçlarına uyarlanması için Diversey Care, makineleri, sensörleri, kâğıt havlu ve diğer cihazları birbirine bağlayan ve sonunda malzeme, tüketim ve işlemlerle ilgili geniş bir öngörü sahibi olmak adına kendi sektöründe “Temizlik İnterneti” kavramını hayata geçirdi. Proje kapsamında gelişmiş güvenlik sistemi ve uygulama performansı, verimlilik, uzaktan izleme, görev önceliği düzenleme, daha isabetli miktar ayarlama, azaltılmış su ve/veya kimyasal kullanımı ve artırılmış el hijyeni uyumu da ele alınıyor.

Diversey Care’in profesyonel temizlik ve hijyen sektörüne kazandırdığı bir diğer yenilik ise Oxivir Plus ise AHP (hızlandırılmış hidrojen peroksit) teknolojisi. Oxivir Plus çok özellikli bir dezenfektan olarak öne çıkıyor. Geniş spektrum ve yüksek verimlilik özelliği sayesinde; mantar, bakteri, maya ve virüs gibi mikroorganizmalara karşı etkili olan ürün, çabuk çözünebilme özelliğinin yanı  sıra sağlığa zararlı herhangi bir madde de içermiyor.

Yenilikçiliğe bir örnek;

Intellibot Sealed Air olarak geçtiğimiz günlerde ABD merkezli özel bir şirket ve endüstriyel yer temizleme robotları geliştirmede öncü olan Intellibot LLC’nin hisselerini satın aldık. Böylece hijyen odaklı iş birimimiz Diversey Care, Intellibot Robotics                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  markasını, alanında lider TASKI bina ve zemin bakımı makineleri markasıyla

birleştirdi. eknolojideki hızlı gelişmeler, işgücü kısıtlamaları ve günlük temizlik işlerindeki verimlilik artışı ihtiyacı ile otomatik temizleme makinelerini geliştirmeye yönelik Ar-Ge çalışmaları dünyanın tüm gelişmiş ülkelerinde hızla artış gösteriyor. Intellibot da, iş gücünü azaltıp, verimliliği artırarak temizlik ekonomisini geliştiren “dokunmadan temizlik – handsfree” robotları üzerine yoğunlaşıyor.

Reklam
Pınar Kadırgan, Türk Henkel’in Yeni İnsan Kaynakları Direktörü oldu
Henkel ailesine katılan Pınar Kadırgan daha önce 14 yıl boyunca görev yaptığı Cargill’de, Gıda İş Kolu Orta Doğu, Türkiye ve...
ISAF 2017 İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI !
Güvenlik, İş Güvenliği, Yangın, Akıllı Bina ve Siber Güvenlik sektörlerinin tüm yıl heyecanla beklediği buluşma noktası olan ISAF 2017 14-17...
TOBFED Genel Başkanı Bakırtaş,”Okul servislerinde hijyen şart”
Okul servislerinde düzenli olarak antibakteriyel iç temizlik yapılmıyorsa tehlikeli neticelerle karşılaşabileceğimizi söyledi.
Hayat Kimya’nın Rusya’daki fabrikası için tercihi bir kez daha Valmet oldu
Valmet, Hayat Kimya’dan altıncı temizlik kağıdı üretim hattı siparişini aldı
Temizlikte KDV lükse girer
Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği (PLAT) üyeleri bir araya gelerek sektörün sorunlarını masaya yatırdı.  KDV, girdilerdeki yüksek maliyet...
TEPE SERVİS ve YÖNETİM GENEL MÜDÜRÜ CANAN ÇAKMAKCI ;
TEPE SERVİS, SEKTÖRÜNDE NANOTEKNOLOJİK DEZENFEKTAN KULLANAN İLK VE TEK ŞİRKET
Sealed Air’in iş birimi Diversey Care otel ve hastaneleri Lejyonella’dan temizliyor
Daha güvenli bir gıda tedarik zinciri temin etmeyi, dünyanın dört bir yanına gönderilen ürünleri muhafaza etmeyi ve hijyenik ortamlar sunmayı...
CHCI 2017’de yerinizi almayı unutmayın!
Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakım Ürünleri Sektörünün Buluşma Noktası Cosmetics & Home Care Ingredients, 9-11 Kasım 2017 tarihleri...
ÇEVRE KİRLİLİĞİ HER YIL 12.6 MİLYON İNSANIN ÖLÜMÜNE SEBEP OLUYOR
Dünya Sağlık Örgütü’nün açıkladığı rapora göre her yıl 12,6 milyon insan çevre kirliliğine bağlı hastalıklar yüzünden hayatını kaybediyor. Açıklanan rapora...
PAGÇEV 170 BİN TON ATIK GERİ DÖNÜŞÜMÜ İLE EKONOMİYE 472 MİLYON TL KATKI SAĞLADI
Çevreci minikler geri dönüşüm eğitimini PAGÇEV’den istedi Türkiye’nin ambalaj atıkları yetkilendirilmiş kuruluşu PAGÇEV, 2016 yılında 14 il ve 51 belediye ile...
Veli Dinçel, Henkel’in Adria Bölgesi Çamaşır ve Ev Bakım Genel Müdürü olarak atandı
Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Satış Direktörü olarak görev yapmakta olan Veli Dinçel, başarılı görev sürecinin ardından Adria bölgesi...
PLASTİK VE AMBALAJ SEKTÖRLERİ İZMİR’DE BULUŞUYOR…
Ege’nin ilk plastik ve ambalaj teknolojileri fuarı PlastPak 2017 İzmir’de kapılarını açtı
Sakarya`nın en iyi oteli Best Western Premier açıldı..
100`den fazla Ülkede 4000`i aşkın oteli ile Dünya`nın en büyük otelcilik markası olan Best Western sektörde edindiği tecrübe ve kaliteli...
Hayat Kimya’dan 800 milyon TL yatırımla iki yeni tesis
Hayat Kimya, Kocaeli kampüsüne eklediği 800 milyon TL değeriyle 600 kişiye istihdam sağlayan iki yeni tesis yatırımının açılışını T.C. Milli...
Çevre Teknolojileri Sektörünün 2017’deki Buluşma Adresi Yine REW İstanbul Oldu!
Üretimlerinden ötürü çevre yatırımı yapmakla yükümlü KOBİ’leri, ağır sanayi kuruluşlarını, atıkların yönetimi konusunda sorumluluğu bulunan belediyeleri,
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ